Тим, хто й досі сумнівається, «есть ли такая страна Украина», і де проходять її етнічні кордони, хочу навести підбірку карт початку ХХ ст. А також карту мовного розселення кінця ХІХ ст, які красномовно засвідчують,
де проходять кордони Великої України.
У статті показано можливість використання технології формування критичного мислення на уроках історії. Окреслено зміст цієї технології, що складається з трьох стадій: виклику, осмислення і рефлексії. Складено перелік методів і прийомів, що можуть використовуватись на різних етапах (стадіях) проведення уроку.
Колишня резиденція буковинських митрополитів (ХІХ ст., Чернівці) Музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської (ХІХ ст.) Вірменська церква (ХІХ ст.) Чернівецька ратуша (ХІХ ст.) Школа №1 (ХІХ ст.) Свято-Духівський кафедральний собор (ХІХ ст.) Свято-Успенський собор старообрядників (ХХ ст.)
Хотин - одне з найвідоміших і найдавніших міст України, яке в 2002 році відзначило своє 1000-ліття.
Хотин - місто районного підпорядкування, центр Хотинського району, який на заході межує з Заставнівським, на півдні - з Новоселицьким, на сході - з Кельменецьким районами Чернівецької області, а на півночі - з Тернопільською і Хмельницькою областямми. Розташований на правому березі Дністра, в середній його течії. До найближчої залізничної станції Кам'янець-Подільський - 20 км., до обласного центру Чернівці - 65 км.. Населення 12 тисяч чоловік.